TJ SOKOL Sedliště vs FK Real Lískovec

Datum a čas konání: 11.5.2024 17:00

PŘEDSTAVUJEME HRÁČE: V Realu jsem maximálně spokojený, prozradil Petr Vokoun

V pátém díle představování hráčů našeho A-týmu se dostáváme k Petru Vokounovi. Hbitý záložník z fotbalové rodiny spojil svoji mládežnickou kariéru s Frýdkem-Místkem, už v té době ale nakoukl také do Lískovce a jeho slavných DOB. Nebylo tedy divu, že v dospělém věku postupem času v Realu zakotvil. I on si pro nás nachystal zajímavé povídání.

S fotbalem jsem začínal ve Frýdku-Místku v pěti letech, kdy mě k fotbalu přivedli rodiče. Na první trénink vzpomínám velmi rád, byli jsme na hlavním hřišti ve Stovkách a každý měl na sobě svůj oblíbený dres a trenéři mě oslovovali špunte.  Ve Frýdku jsem dále prošel všemi věkovými kategoriemi. Když začnu přípravkou, tam nás na žákovský fotbal připravovali trenéři R. Vojvodík s R. Hruškou. Na přechod do žáků vzpomínám také velmi rád, a to hlavně na trenéry R. Schedlinga s J. Balkem, kdy jsme spolu absolvovali turnaj v Teplicích, ve Francii a pražské soustředění, na němž jsme měli možnost odehrát zápasy se Spartou, Bohemkou a se Slavií. V dalších žákovských letech mě vedli trenéři K.Kořínek a J.Sláma.

Ještě v mladším dorostu jsem dostal šanci si zahrát celostátní ligu U19, kdy jsem měl možnost se porovnat s top týmy v republice a taky s hráči, na které teď koukám v televizi. V tom roce mám taky první zkušenost s dresem Realu. Byli povolání na tehdejší farmu A-týmu na poslední kolo na hřišti Petrovic. trenér K. Orel nám mladým dal šanci od začátku a zápas se nám podařilo otočit, a nakonec celou soutěž Lískovec vyhrál. Škoda, že Lískovec nevyužil možnost postoupit a okusit MSFL.

V U19 ve nás vedl trenér P. Hajný, který mi toho dal opravdu hodně, ať už lidsky, tak fotbalově. Pod jeho vedením jsme obsadili třetí a druhé místo, zvlášť v druhé sezóně jsme byli velmi blízko k postupu do celostátní ligy. Ještě v mládežnických letech jsem dále sbíral starty v divizi v dresu Realu, ale týmu už se moc nedařilo. Tímto bych uzavřel svou mládežnickou štaci ve Frýdku a zároveň chtěl tímto způsobem poděkovat celému klubu, všem trenérům za veškerou práci a fotbalovou výchovu.

V mužské kategorii jsem se přes Romana Vojvodíka dostal do Vigantic, kde jsme hráli krajský přebor. V klubu byla skvělá parta hráčů složena z mladých a starších hráčů. Zkušenosti nám tam předával například Radim Kučera. Fotbal ve Viganticích je něco jako náboženství, i když se nám moc nedařilo, na fotbal vždy chodila celá vesnice a hnala nás dopředu. Bohužel se Vigantice nachází trochu dál od Frýdku a s práci se to už nedalo skloubit. Potom přišla nabídka od Radka Šmída pracovat s mladšími žáky ve Frýdku a já se musel rozhodnout co upřednostnit, jestli se naplno věnovat hraní nebo trénování.

A také přišla nabídka od Radka Myšky, že by chtěli klub v Lískovci restartovat a mě se ta vize líbila. Znal jsem lidi, hráče v klubu a rozmyšlení bylo pro mě jednoduché. Navíc se dalo skloubit hraní i trénování. V Lískovci jsem momentálně třetí sezónu a maximálně spokojený, zažil jsme dva postupy a celkový posun klubu. V šatně se sešla dobrá parta, a hlavně skvělí fotbalisté, kteří nám mladým předávají další zkušenosti. Diváci chodí a podporují nás i na hřišti soupeřů, za což zaslouží velké díky.  Lískovecké rodině přeji pevné zdraví v téhle těžké situaci a přeji, ať se všichni zase sejdeme na hřišti v Lískovci.

2. TJ Oldřichovice 14 41:13 32
3. TJ Vendryně 14 29:19 24
4. TJ SOKOL Sedliště 14 33:25 22
5. TJ SOKOL Věřňovice 14 29:28 21